ד"ר אלכס קומן

קבלת החלטות

 

מומחה ליצירת ערך וחדשנות. מרצה ויועץ לחברות מובילות בארץ ובעולם. פיתח ופרסם מודלים ניהוליים בכתבי עת מדעיים. פרשן בתכניות טלוויזיה ומוביל פאנלים בנושא חדשנות. הרצאותיו של אלכס מרכזות תכנים חדשניים ומלוות בהומור משעשע ודוגמאות רלוונטיות לעולם התוכן של הגופים המזמינים. מרצה מרתק, מעשיר ומשעשע מאוד, מתאים לארגונים שרוצים להתחדש במתודולוגיות החדשניות ביותר בליווי הומור וציניות בדיוק במידה המתאימה!

דניאל כהנמן, חתן פרס נובל בכלכלה, הראה שהנחת הרציונליות בתהליך קבלת החלטות בקרב מנהלים מופרכת. נבחן את ההתמודדות עם אי ודאות בתהליך קבלת ההחלטות - שנאת ואהבת סיכון ונציג את הכלי החדשני - Real Options. החלטות רבות במסגרת פרויקטים מורכבים דורשות שיתוף פעולה של קבוצה. נציג את מודל הקוטביות. קוטביות משמעותית במשא ומתן למיון סדר הדיון וליצירת פתרונות משובחים יותר מהמקובל. מודל ה"הפרד ומשול" מאפשר להעצים את הקוטביות בצוות היריב להחלשת עמדתו. נראה את הצורך להימנע מיצירת קונצנזוס עם דמות חלשה במשא ומתן.

תהליך קבלת ההחלטות במשחק הפוקר זהה לחלוטין: אסטרטגיית המשחק של השחקן המקצועי ביותר, בעל הניסיון והידע הרב, מאפשרת לו לזהות מיהם "חבריו" לשולחן ויותר חשוב, מיהם "מתחריו" ובכך, לבודדם במשחק, לקטין את אי-הוודאות ולשפר את סיכוייו בדרך לניצחון.

היד המנצחת

בית פנורמה, תל אביב

info@winning-hand.com

www.winning-hand.co.il