אז מה הקשר בין פוקר לעולם העסקים ?

מפאת חוסר היכרות עם משחק הפוקר ומיתוסים שונים ומשונים שנקשרו אליו, רבים נוטים לשייך את המשחק לתחום הימורים ומשחקי המזל ומניחים כי המשחק מבוסס על מזל ועלול לעודד הימורים. חשוב להבין כי מטרת הסדנה היא בדיוק ההפך!

פוקר לפיתוח יכולת ואסטרטגיה

בסדנה נלמד כי משחק הפוקר הוא למעשה ראי לחיינו, משחק המצריך פיתוח יכולת אישית גבוהה ואסטרטגיה מורכבת מאוד. באמצעות המשחק אנו למדים כיצד לנתח סיטואציות מורכבות, כיצד לנהל סיכונים, לצאת מאזור הנוחות ולהתמודד עימם. אז נכון, מרכיב המזל חשוב גם כן, במיוחד בטווח הקצר, בדיוק כמו שגם בחיים ובעסקים כדאי מאוד שיהיה לנו קצת מזל (כמו סטארטאפ שהצלחתו תלויה אמנם בהרבה יכולת ומוצר טוב, אך גם בלא מעט מזל...). משחק הפוקר מדמה באופן מדהים את התנהלותנו בעבודה ובחיים ועשוי ללמד אותנו רבות על עצמנו ולפתח את יכולותינו בתחומים רבים.​

משחק הפוקר ככלי אקדמי

כאמור, משחק הפוקר והשלכותיו האקדמיות אינן מוכרות מספיק בישראל, זאת בניגוד לרוב מדינות המערב, בעיקרן ארה"ב, בהן הפוקר תפס מקום משמעותי בתחומי אקדמיה רבים. קורסים מרתקים אודות משחק הפוקר והקשרו לעולם העסקי תפסו מקום מרכזי בפקולטות למנהל עסקים. סדנאות פוקר למנהלים, לסוכני מכירות ולחברות וארגונים בכלל, מבוקשות מאוד ואף מתקיימות על בסיס קבוע.

בנוסף לתוכן שהוזכר, "היד המנצחת" מפתחת קורס "פוקר ומשחקי אסטרטגיה" לבתי ספר למנהל עסקים במוסדות לימוד מובילים בישראל, בדומה לקורסים המועברים באוניברסיטאות Harvard  ו - MIT שבארה"ב.

אסטרטגיית המשחק בה נוקטים שחקני הפוקר המקצועיים והמובילים בעולם מקבילה באופן מדהים לזו המאפיינת את עולמם העסקי ולכן אין זה מקרי כי הינם, לרוב, אנשי עסקים מוצלחים וממולחים השואבים את השראתם העסקית ממשחק הפוקר המרתק.

או כפי שניתן לסכם זאת באמצעות משפטו המפורסם של בובי בולדווין, לשעבר אלוף העולם בפוקר ומנכ"ל רשת מלונות מיראז':  

​ "ההבדל היחיד בין שולחן מועצת המנהלים לשולחן הפוקר הוא צורת השולחן".

צרו קשר:

למי מתאימה הסדנה?

הסדנה מתאימה לקבוצות מנהלים בכל הדרגים. החל ממנהלים זוטרים ועד להנהלה הבכירה.

לכמה משתתפים מיועדת הסדנה?

הסדנה אידאלית לקבוצות של 5-60 משתתפים.

מה נלמד במהלך הסדנה?

בשלב הראשון נלמד באופן פרטני את חוקי המשחק ועקרונותיו תוך התעכבות על "עשרת הדיברות של פוקר ועסקים" - עשר נקודות מרתקות על האנלוגיה שבין אסטרטגיית המשחק לעולם העסקים ולחיינו הפרטיים. לדוגמה: " Location, Location, Location - בפוקר, המיקום שלי סביב השולחן הוא קריטי. אם אני האחרון להמר, יש לי יתרון ואוכל ללמוד כיצד שאר השחקנים פעלו לפני ולבצע מהלך. בעולם העסקים - אלמד כיצד מתחריי פעלו ואדע כיצד לפעול ואם אני במו"מ עם לקוחות? אשאוב מהם מידע, אלמד אותם ואת רצונותיהם ואפתח אסטרטגיית פעולה מתאימה.

לאחר שלמדנו לשחק פוקר ועסקים, מה עושים בהמשך הסדנה?

מיישמים בפועל! לאחר ההדרכה, ניישם את אשר למדנו בעזרת  משחק פוקר תחרותי וסוחף.

"Life, like poker, has an element of risk. It shouldn't be avoided. It should be faced".
Edward Norton

היד המנצחת

בית פנורמה, תל אביב

info@winning-hand.com

www.winning-hand.co.il