אז מה בכלל הקשר בין פוקר לעולם העסקים ?

 

מפאת חוסר היכרות עם משחק הפוקר ומיתוסים שונים ומשונים שנקשרו אליו, רבים נוטים לשייך את המשחק לתחום הימורים ומשחקי המזל ומניחים כי המשחק מעודד הימורים.

 

חשוב להבין כי מטרת הסדנה היא בדיוק להיפך!

 

בסדנה נלמד כי משחק הפוקר הוא למעשה ראי לחיינו, משחק המצריך פיתוח יכולת אישית גבוהה ואסטרטגיה מורכבת מאוד. באמצעות המשחק אנו למדים כיצד לנתח סיטואציות מורכבות, כיצד לנהל סיכונים, לצאת מאיזור הנוחות ולהתמודד עימם. אז נכון, מרכיב המזל חשוב גם כן, במיוחד בטווח הקצר, בדיוק כמו שגם בחיים ובעסקים כדאי מאוד שיהיה לנו קצת מזל (כמו סטארט-אפ שהצלחתו תלויה אמנם בהרבה יכולת ומוצר טוב, אך גם בלא מעט מזל...).

משחק הפוקר מדמה באופן מדהים את התנהלותנו בעבודה ובחיים ועשוי ללמד אותנו רבות על עצמנו ולפתח את יכולותינו בתחומים רבים.

כאמור, משחק הפוקר והשלכותיו האקדמיות אינן מוכרות מספיק בישראל, זאת בניגוד לרוב מדינות המערב, בעיקרן ארה"ב, בהן הפוקר תפס מקום משמעותי בתחומי אקדמיה רבים.

קורסים מרתקים אודות משחק הפוקר והקשרו לעולם העסקי תפסו מקום מרכזי בפקולטות למנהל עסקים.

סדנאות פוקר למנהלים, לסוכני מכירות ולחברות וארגונים בכלל, מבוקשות מאוד ואף מתקיימות על בסיס קבוע.

בנוסף לתוכן שהוזכר, "היד המנצחת" מפתחת קורס "פוקר ומשחקי אסטרטגיה" לבתי ספר למנהל עסקים במוסדות לימוד מובילים בישראל, בדומה לקורסים המועברים באוניברסיטאות Harvard  ו- MIT שבארה"ב.

אסטרטגיית המשחק בה נוקטים שחקני הפוקר המקצועיים והמובילים בעולם מקבילה באופן מדהים לזו המאפיינת את עולמם העסקי ולכן, אין זה מקרי כי הינם, לרוב, אנשי עסקים מוצלחים וממולחים השואבים את השראתם העסקית ממשחק הפוקר המרתק.

או כפי שניתן לסכם זאת באמצעות משפטו המפורסם של בובי בולדווין, לשעבר אלוף העולם בפוקר ומנכ"ל רשת מלונות מיראז':  

 

"ההבדל היחיד בין שולחן  מועצת המנהלים  ושולחן הפוקר  הוא צורת השולחן"

היד המנצחת

בית פנורמה, תל אביב

info@winning-hand.com

www.winning-hand.co.il