צרו קשר:
פוסטים אחרונים
Please reload

משהו שלא ידעתם על פוקר

משחק הפוקר ככלי חינוכי

האם פוקר הוא מדע? כך לפחות מאמין ברנדון אדמס, מרצה למימון התנהגותי בפקולטה לכלכלה של אוניברסיטת הרווארד היוקרתית. במילותיו שלו, המועמדים הטובים ביותר להפוך לברוקרים מצליחים בוול-סטריט, הם שחקני הפוקר המקצועיים.

 

דוגמא לכך היא שני שחקני פוקר מצויינים המנהלים קריירות מקבילות בתחום שוק ההון. דן הרינטון, אשר מלבד זכיותיו בשני צמידי WSOP  (אליפות העולם בפוקר) ובצמיד WPT  (סבב הפוקר העולמי), הינו מומחה בניירות ערך ומשקיע בשוק המניות בו הוא עובד. כמוהו, גם אריק סידל מומחה ידוע בניירות ערך. קיימים שחקני פוקר רבים נוספים המתמחים בשוק ההון, אך בחרנו בשני אלו כדוגמאות בולטות.

 

לפי צ'רלס נסון, פרופסור למשפטים באוניברסיטת הרווארד: "הפוקר מקדם חשיבה הגיונית, יכולת התבוננות, יכולת הסתגלות לנסיבות משתנות ויצירת דפרסונליציה לקונפליקטים". כמו כן, פרופ' נסון ייסד קבוצת חשיבה בחסות האוניברסיטה בנושא אסטרטגיית הפוקר העולמית.

 

הרעיון להקים קבוצה זו נולד אצל פרופ' נסון כבר בשנת 2006, כאשר הקונגרס האמריקאי אישר חוק המגביל את השימוש בכרטיסי אשראי כדי לממן העברות הקשורות במשחקים בהם המזל מהווה גורם דומיננטי. לפי נסון: "המזל יכריע אם תקבל זוג אסים או יד חלשה, אבל הפוקר הוא משחק בו חייבים לנתח סיכונים, משחק שיש בו חשיבות לשליטה מוחלטת ברגשות ומשחק בו הכרחי לדעת לקבל את ההחלטות הנכונות בלא משנה איזו יד נפלה בחלקנו".

 

פרופ' נסון מדגיש כי הפוקר משמש בין השאר לחינוך צעירים: "הפוקר הוא תחביב עבור אנשים מסוימים ועבודה עבור אחרים, והוא גם יכול להוות כלי מצויין לחינוך צעירים בתחומים שונים. הפוקר מלמד על הישרדות ומקדם התפתחותם של אינסטינקטים טובים. הוא גם מלמד להעריך נכונה את התחרות העומדת על הפרק ומאפשר להגיע להחלטות באשר לרמת הסיכון שבכל סיטואציה".

 

כעורך דין, פרופ' נסון טוען כי כבר נזקפו לזכותו של משחק הפוקר מעמדם של כישורים ומיומנויות. בתי המשפט של דנבר, פנסילבניה ודרום קרולניה כבר קבעו בעבר כי פוקר הוא משחק בו הכישורים גוברים על פקטור המזל.

 

הכותב הינו מנכ"ל חברת היד המנצחת אשר פיתחה את סדנת "פוקר ועסקים".

היד המנצחת מעבירה סדנאות גיבוש והעשרה, ערבי גיבוש לעובדים ואירועי חברה מקוריים בסגנון פוקר ומשחקי קזינו נוספים.

 

 

Tags:פוקר ומכירות היד המנצחת סדנה לגיבוש עובדים

Please reload

# 1

כשמשחק הפוקר היה עדיין בחיתוליו, נהגו לשחק פוקר על מטילי ומטבעות זהב! מהר מאוד מבינו חלוצי המשחק כי יש צורך בכלי משחק ייעודיים לפוקר וכך הומצאו הז'יטונים המפורסמים.
בגרסאות הראשונות הם היו עשויים שנהב, עצם, חימר ועץ. הז'יטונים עוצבו לפי ערכים מתאימים למשחק ובסיומו הומרו לכסף אמתי – שיטה בה משתמשים עד היום. 

היד המנצחת

בית פנורמה, תל אביב

info@winning-hand.com

www.winning-hand.co.il