צרו קשר:
פוסטים אחרונים
Please reload

משהו שלא ידעתם על פוקר

טורניר פוקר כפעילות מושלמת לגיבוש ולפיתוח עובדים

מדוע חברות משקיעות משאבים רבים בפעילויות לפיתוח ולגיבוש עובדיהן? ישנן סיבות רבות לכך. בכתבה זו נתעכב על כמה מגורמי המפתח. הגורמים העיקריים לפעילויות מסוג זה הם בין היתר שיפור יכולת התקשורת הבין-אישית, העלאת המורל והמוטיבציה בקרב העובדים, מתן אפשרות ל"שבירת קרח" בין העובדים להנהלה ואפשרות להכיר טוב יותר אחד את השני. כמו כן, שיפור היעילות והתפוקה בעבודה, פיתוח אסטרטגיית למידה ואפשרות להכיר לעומק את החזקות והחולשות של כל אחד מהמשתתפים.

פעילות לפיתוח ולגיבוש מומלצת לכל עסק, קטן כגדול, על מנת לשפר את עבודת הצוות ולבנות מערכת יחסים חזקה בין העובדים להנהלה ואף עם לקוחות החברה או שותפיה העסקיים.

בעלי עסקים ומנהלי חברות יעידו כי קבוצה מלוכדת בעלת יכולת גבוהה של עבודת צוות היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מידת הצלחתה של החברה.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים על פעילות לגיבוש ולפיתוח צוותים: פעילויות תקשורת, פתרון בעיות או קבלת החלטות, יכולת הסתגלות ופעילות לבניית אמון. הדבר החשוב ביותר הוא לבצע מגוון פעילויות מהנות ומאתגרות עם "תוספת" של פיתוח מיומנויות של עבודת צוות כדי לשפר את ביצועי העובדים ובסופו של דבר, את ביצועי החברה.

 

בכתבה זו נבין מדוע ערב פוקר חברי ומהנה יכול לסייע מאוד בפיתוח הכישורים והמיומנויות הדרושות שתוארו לעיל. משחק הפוקר, משחק פשוט ביותר ללימוד, עשוי לשפר את התקשורת הבין-אישית, את היכולת לפתור בעיות ובעיקר לפתח את מערכת היחסים בין העובדים, ההנהלה ולקוחותיה העסקיים של החברה.

 

אז מהן בדיוק אותן מיומנויות ויכולות שמשחק פוקר חברתי עוזר לפתח?

 

  • תקשורת בין-אישית: אין דבר מוצלח יותר מערב פוקר חברתי, ידידותי ומהנה אשר במהלכו מוסרות כל "ההגנות" ונשכחת שגרת העבודה היומיומית. שולחן הפוקר מהווה פלטפורמה מצוינת להיכרות מעמיקה עם עמיתים לעבודה ועם לקוחות החברה.

 

  • העלאת המורל: עובד שזכה במקום הראשון בערב הפוקר החברתי מסתובב בגאווה במסדרונות המשרד ומתרברב בכישרונו הבלתי נלאה לפוקר (לפחות עד לערב הפוקר הבא...). כמה שזה עשוי להישמע טיפשי, ניצחון בערב הפוקר או אפילו ניצחון קטן וצדדי על אחד מעמיתך שכלל לא דמיינת שתוכל לנצח בשולחן הפוקר עשוי להקפיץ את ביטחונך העצמי ואת המורל (בכל זאת, באיזו סיטואציה נוספת תוכל להביס את הבוס שלך...?).

 

 

  • העלאת המוטיבציה: ערב פוקר עשוי להתגלות כיעיל ביותר להעלאת המוטיבציה בקרב העובדים. תגמול העובדים בערב מהנה המאפשר להם לצאת מעט מהשגרה ולהכיר אחד את השני טוב יותר בסביבה נינוחה וחווייתית תעלה את תחושת האושר ותגרום להרגשה שדואגים להם במקום עבודתם. וכידוע – עובדים מאושרים יותר ישקיעו יותר בעבודה ותפוקתם תעלה פלאים.

 

  • בניית אמון: פעולות פשוטות במהלך ערב הפוקר, כמו עזרה בהסבר חוקי המשחק למי שאינו ממש בקיא או מתן עצה מועילה במהלך מכריע  הינן רק דוגמאות לפעילויות בונות אמון המושגות בערב הפוקר.

 

 

  • שבירת הקרח: כאמור, אווירה מהנה ורגועה מאפשרת למשתתפים להכיר טוב יותר אחד את השני, בלי "פוליטיקת משרד", בלי היררכיה ובדרך שלרוב לא מתאפשרת בעבודה היומיומית. האם יש דרך טובה יותר לשבור את הקרח מאשר לנצח את הבוס שלך? (אל דאגה, זו  אינה עילה מספקת לפיטורים...)

 

  • פיתוח יכולות אסטרטגיות: פוקר הוא משחק של חשיבה ושל אסטרטגיה (וכן, גם מעט מזל). המשתתפים יפתחו אסטרטגיה ויכולות חשיבה על מנת לנצח במשחק, אסטרטגיה אשר תלווה אותם גם ביום שאחרי, בעבודתם היומיומית.

 

 

  • שיפור הפרודוקטיביות: בפשטות, העלאת האושר = העלאת התפוקה. פעילות מהנה של פיתוח וגיבוש העובדים תגביר את אושרם ובטווח הארוך, את תפוקתם.

 

  • כושר הסתגלות: ככל שערב הפוקר מתקדם והמשתתפים מנצחים, מפסידים או עוברים בין שולחנות המשחק עליהם לפתח אסטרטגיית משחק הכוללת בעיקר יכולת הסתגלות למצבים חדשים משתנים ולמתחרים חדשים. זהו תהליך תת-מודע של שיפור יכולת קבלת ההחלטות, תכונה הכרחית בכל צוות בחברה.

 

הכותב הינו מנכ"ל חברת היד המנצחת אשר פיתחה את סדנת "פוקר ועסקים".

היד המנצחת מעבירה סדנאות גיבוש והעשרה, ערבי גיבוש לעובדים ואירועי חברה מקוריים בסגנון פוקר ומשחקי קזינו נוספים.

 

 

 

 

Tags:פוקר ומכירות היד המנצחת סדנה לגיבוש עובדים

Please reload

# 1

כשמשחק הפוקר היה עדיין בחיתוליו, נהגו לשחק פוקר על מטילי ומטבעות זהב! מהר מאוד מבינו חלוצי המשחק כי יש צורך בכלי משחק ייעודיים לפוקר וכך הומצאו הז'יטונים המפורסמים.
בגרסאות הראשונות הם היו עשויים שנהב, עצם, חימר ועץ. הז'יטונים עוצבו לפי ערכים מתאימים למשחק ובסיומו הומרו לכסף אמתי – שיטה בה משתמשים עד היום. 

היד המנצחת

בית פנורמה, תל אביב

info@winning-hand.com

www.winning-hand.co.il