צרו קשר:
פוסטים אחרונים
Please reload

משהו שלא ידעתם על פוקר

רוצים לנצח למשא ומתן? למדו לשחק פוקר!

 

 

קבלו 4 טיפים מנצחים מעולם הפוקר שיעשו את ההבדל במו"מ הבא שלכם:

 

יזמים ובעלי עסקים נדרשים לנהל משא ומתן כמעט בכל ההיבט בעסק שלהם, החל מתנאי העסקה ומו"מ מול עובדים, דרך רווחיות עסקאות מול הלקוחות ועד תנאי תשלום לספקים. 
עלינו להתייחס למשא ומתן יותר כמו לאמנות מאשר למדע. בעלי עסקים ויזמים יכולים ללמוד המון על אמנות המשא ומתן ממשחק פוקר האסטרטגי והמרתק. 

 

להלן 4 טיפים פשוטים אך שוברי שוויון מעולם הפוקר שיעזרו לכם לנהל טוב יותר מו"מ:

 

1.    Location, Location, Location! - המיקום הוא הכל.

בפוקר, השחקנים פועלים לפי סדר מסוים מסביב לשולחן, כל שחקן בתורו. העמדה הטובה ביותר להיות בה נקראת "עמדת הכפתור". שחקן הנמצא בעמדה זו יפעל אחרון, לאחר שיתר השחקנים פעלו לפניו וכך יוכל לקבל החלטה מושכלת ונכונה יותר. כאשר נמצא ב"עמדת הכפתור", נוכל לקבל החלטת מושכלת יותר בעזרת המידע הרב שצברנו בדרך ולאחר שראינו והבנו כיצד שאר השחקנים פעלו לפנינו. 
הגישה במשא ומתן העסקי תתנהל באותו האופן. היו סבלניים ותנו לצד השני לעשות את הצעד הראשון. בדרך זו נשיג מידע מקדים ונוכל להעריך היכן אנו עומדים במו"מ.

 

2.    אל תפחדו לבצע "העלאה מחדש" (Re-raise).

"העלאה מחדש" בפוקר היא טקטיקה לפיה שחקן אחד מעלה את סכום ההימור ואז, שחקן אחר מעלה את הסכום שוב. פעולה זו נחשבת לאגרסיבית ונועזת גם במשחק הפוקר וגם בכל מו"מ עסקי.
אל תחששו לבצע "העלאה מחדש"! נכון, זה מאוד מפתה לקבל את ההצעה ראשונית, במיוחד אם אנו באמת רוצים לסגור את העסקה, אבל אם אנו מוכנים לקבל את ההצעה, אין לנו ממה לחשוש וכדאי לנסות להגיש הצעה טובה יותר – לבצע "העלאה מחדש". במקרה הגרוע ביותר נקבל סירוב להצעתנו ובמקרה הטוב הצעתנו תתקבל ונצא עם רווח או תנאים טובים יותר, שלעולם לא היינו יכולים להשיג לולא ביצענו "העלאה מחדש".

 

3.    שמרו על "פוקר פייס"!

שום דבר טוב לא יוכל לצאת ממשא ומתן אם תגיעו נואשים מידי לעסקה, לכן שמרו על ה"פוקר פייס" שלכם! 
קבלו שיטה – כשאתם משחקים פוקר וכשמגיע תורכם לפעול,  דמיינו שאתם מחזיקים ביד זוג אסים, היד ההתחלתית הנחשבת כחזקה ביותר (ולא משנה איזה קלפים באמת אתם מחזיקים...זכרו, רק אתם יודעים מה באמת יש לכם). באמצעות שיטה זו תרגישו נינוחים ורגועים יותר. השתמשו באותו הטריק גם המו"מ העסקי הבא.
דמיינו לעצמכם שיש בפניכם כמה וכמה הצעות גדולות ואתם לא באמת חייבים את העסקה הספציפית הזו. היו מודעים לשפת הגוף ולטון הדיבור שלכם. שמירה על "פוקר פייס" תבטיח כי לא תוותרו על היד שלכם ולא תחשפו את הקלפים מוקדם מידי.
ומצד שני, חפשו רמזים בשפת הגוף, בדיבור או בהתנהגות של הצד השני במו"מ – רמזים אלו עשויים לעזור לכם מאוד לנצח במו"מ ולסגור עסקאות טובות יותר עבורכם. 

 

4.    היזהרו עם ה"בלופים"!

"בלוף" בפוקר היא טקטיקה בה אנו מהמרים עם יד שאינה ממש טובה, מתוך כוונה ששאר השחקנים יחששו ויפרשו מאותו סיבוב משחק וכך ננצח.  באופן זה, אנו למעשה מציגים את היד שלנו כחזקה מאוד, למרות שבפועל היא ככל הנראה חלשה. "בלוף" יכול להיות מסוכן מאוד בפוקר, בדיוק כמו במו"מ עסקי, אז היזהרו מאוד אם בכוונתכם לבלף במשא ומתן. אם נתנהג כאילו אנו מוכנים לפרוש מהעסקה כאשר אנחנו לא, הצד השני עלול לחשוף את הבלוף שלנו ואנו נראה מגוחכים ולא מקצועיים ונידרש להסתפק העסקה טובה פחות עבורנו במקרה הטוב או בפיצוץ העסקה במקרה הרע.

בכל מקרה, לעולם אל תבלפו בכל הקשור לחברה שלכם, למוצרים או לשירותים אותם אתם מוכרים. עדיף להבטיח פחות ולהפתיע לטובה מאשר לגרום ללקוחות להיות לא מרוצים ומאוכזבים מכם.

 

אז קדימה, השתמשו בטיפים אלו כדי להתמודד עם המשא ומתן הבא שלכם והרגישו ממש כמו  שחקני פוקר מקצוענים!

 

הכותב הינו מנכ"ל חברת היד המנצחת אשר פיתחה את סדנת "פוקר ועסקים".

היד המנצחת מעבירה סדנאות גיבוש והעשרה, ערבי גיבוש לעובדים ואירועי חברה מקוריים בסגנון פוקר ומשחקי קזינו נוספים.


 

Please reload

# 1

כשמשחק הפוקר היה עדיין בחיתוליו, נהגו לשחק פוקר על מטילי ומטבעות זהב! מהר מאוד מבינו חלוצי המשחק כי יש צורך בכלי משחק ייעודיים לפוקר וכך הומצאו הז'יטונים המפורסמים.
בגרסאות הראשונות הם היו עשויים שנהב, עצם, חימר ועץ. הז'יטונים עוצבו לפי ערכים מתאימים למשחק ובסיומו הומרו לכסף אמתי – שיטה בה משתמשים עד היום. 

היד המנצחת

בית פנורמה, תל אביב

info@winning-hand.com

www.winning-hand.co.il